Jak vzniká web


Webové stránky jsou ty, které vidíte, když jste na internetu. Je jedno co hledáte, skoro všechno, čím procházíte jsou běžné weby, které musel někdo postavit, nebo jak se říká napsat. A to je poměrně zapeklitá věc. Ne, že by se nedala naučit, to zase dá, ale je k tomu potřeba znát a umět ještě další věci. Jen trpělivost při psaní kódu HTML, což je vlastně jazyk, kterým se to všechno píše, musí být obrovská. Mimochodem, posledně jsem nevysvětlila tu zkratku, takže vězte, že je to zkratka z angličtiny (podivuhodné, viďte?) pro slova Hypertext Markup Language.  

ukázka HTML

Tomu je třeba se naučit a pak ještě několik drobností, které umožní rychlejší práci a lepší vzhled, jako například CSS, nebo také některé skriptovací jazyky. Těch je samozřejmě, jak jinak, poměrně hodně, například Python, Java Script, PHP, Perl, nebo třeba Ruby. Nu a když tohle všechno umíte, musíte se naučit jak to celé sešmodrchat dohromady a pak to ještě dostat „ven“, tedy na internet. Zde je třeba opět vědět například co je to hosting a spoustu dalších věcí. Tak nějak se sestavují weby pro firmy, výrobce a prodejce, nebo také pro instituce.

práce webmastera

Každý, kdo chce mít profesionální webové stránky, a nejen nějaké obyčejné přes šablonu, musí objevit nějakého webmastera, popřípadě firmu, která to vše zařídí a udělá. Vás pak už jen postaví před hotový web. Ten budete vypadat dle vašich návrhů, protože je váš a firma musí respektovat přání zákazníka. Maximálně se mu může pokusit vysvětlit, co je to třeba kultura písma podobné věci, ovšem vám jako majiteli to může být jedno. Pokud to chcete tak a tak, tak to tak udělají. Ovšem nesmíte se pak divit, že třeba nepůjde přečíst text, protože jste si nechali pozadí podobné barvy. S tímto nešvarem se dá setkat poměrně často. Nuže, nyní ve vší stručnosti víte další informace o vzniku webu. Celá věc je však daleko složitější, ovšem nejde to zde rozebírat do detailů.