Interiérový designér v Praze vám dokáže navrhnout vzhled vnitřních bytových prostor ve své komplexnosti, to znamená, že jej můžete požádat o řešení vybavení ložnice, obýváku, koupelny, kuchyně, pracovny, dětského pokoje, posilovny i jiných prostor v domě. Jaké otázky můžete designérům klást, abyste od nich obdrželi kladnou odpověď?
Zpracování požadovaného stylu – ptejte se svého designéra, zda si poradí se stylem, který od něho požadujete. Například pokud chcete navrhnout minimalistickou kuchyni a v podobném duchu i zbytek nábytku v ostatních místnostech, anebo preferujete rustikál střižený oblíbeným stylem Provence, anebo se vám líbí něco mezi tím, co jste zahlédli v jistém katalogu, či snad dáváte přednost retro stylu s napodobeninou šedesátých až osmdesátých let.
Co má v místnosti být – měli byste mít také jasno v tom, jakým způsobem vybavit daný prostor nábytkem. Například už byste měli vědět, co bude v obývacím pokoji, zda více nábytku či méně, jakou postel do ložnice, zda tam umístit nábytkové skříně či nikoli, zda instalovat do předsíně skříně na míru, jakou podlahovou krytinu vybrat atd.
Svítidla – součástí interiérů je také osvětlení, což pro vás i designéra znamená poměrně široký rozsah při výběru osvětlovací techniky a její instalace v prostoru. Dnes můžete mít svítidla zabudovaná ve stropních podhledech, mohou být instalována ve formě LED pásků či panelů, mohou se nacházet v rozích a v temných koutech atp.
Barvy – velký důraz se dnes klade na barvy, to znamená jejich vhodné kombinace. Designéři umí výborně sladit barevné kompozice mnoha částí nábytku, ať už se jedná o obývací pokoje anebo kuchyně a jídelní kouty. Pro vás je důležité zejména to, abyste se nebáli barev a abyste s nimi vyjádřili opravdu to, co si přejete. A pamatujte, že barevný a světlý interiér pomáhá proti depresím a úzkostem mnohdy víc, než antidepresiva.