Životnost zařízení – životnost solárních sprch přesahuje desítky let, není to tedy investice vysloveně nerentabilní, ba právě naopak. Ušetříte s nimi za ohřev vody na mnoha místech a brzy zjistíte, že je to jedna z věcí, které vám doopravdy z rodinného rozpočtu snižují náklady na živobytí.
Můžete je namontovat i na balkon – bydlíte v městském bytě s balkonem v prvním patře a máte možnost zajistit odtok vody z balkonové podlahy mimo dům? Pak si můžete dovolit umístit solární sprchu i tam. Sprchování na balkoně za zástěnou nebo za zábradlím z tvrzeného skla je bezproblémové a Slunce vám teplou vodu ohřeje zdarma, takže ještě ušetříte. A když si propočítáte náklady na ohřev vody a budete je průběžně odečítat od pořizovacích nákladů solární sprchy na zahradu, zjistíte, že se vám poměrně brzy toto zařízení zaplatí a pak už bude vaše sprchování velmi úsporné.
Sprcha na chalupě – pokud cestujete o víkendech z městského bytu na chatu, a třeba zrovna máte ten městský byt v přízemí s balkonem, kde se dá sprchovat, můžete si sprchu brát s sebou i na chalupu. Podmínkou je pouze to, aby byla sprcha přenosná, tedy například aby měla zásobník ve tvaru plochého kuželu a stabilně stála na podlaze. Na chatě ji položíte na trávník nebo na betonové dlaždice, aby se do zásobníku opíralo Slunce, a budete tu mít teplo vodu nejen na sprchování, ale i na jiné činnosti.
Mytí nádobí, čištění nářadí, mytí bot, vytírání podlahy – na to vše se vám teplá, případně pouze vlažná voda bude hodit. Sprcha nemusí být využita vysloveně pro sprchování celého těla, postačí i k osvěžení obličeje, dekoltu a zátylku a některé sprchy mají dokonce spodní ventil na oplachování chodidel, která jsou zpocená a zapařená z pracovních bot. Sprchu tu využijete i při sportování, kdy se potřebujete osvěžit, například při hraní badmintonu, líného tenisu, stolního tenisu, plážového volejbalu nebo nohejbalu.